کسب درآمد اینترنتی در ایران

طبیعی است وقتی از سایتهای پردرآمد سخن به میان می آید پر بازدید بودن نیز به ذهن خطور می کند و البته در کنار این دو عامل کیفیت بالای وب سایت از نظر محتوایی و مباحث فنی نیز مطرح می شوند.
سایتی پر درآمد است که بازدید کننده بالایی داشته، مطالب اش به روز بوده و استانداردهای وب را نیز رعایت کرده باشد. اما متاسفانه در ایران کمابیش متفاوت است و درآمد بالای وب سایت ها ارتباط چندانی با مطالب پیدا نمی کند. بارزترین مصداق این مطلب عدم رعایت استانداردهای وب در بسیاری از سایت های پردرآمد ایرانی است.
اما این وب مستر های خوشبخت و ثروتمند در چه حوزه ای فعالیت می کنند که باعث می شود چرک کف دستشان زیاد شود؟!
با ما همراه باشید:

1.سایت های خبری:
بهترین وبسایت های درآمدزا در این طبقه جای می گیرند. حوزه وب سایت های خبری حوزه ای است که به دلیل ضعف رسانه ملی در ارائه اخبار به صورت شفاف و مردم پسند و نیز عدم وجود رسانه های خبری خصوصی بسیار مورد توجه کاربران اینترنتی قرار دارد. البته ناگفته نماند برای اینکه یک سایت خبری درآمدزا باشد باید بتواند اخبار دست اول و متفاوتی به کاربرانش عرضه کند و همین مطلب هزینه های چنین وب سایتهایی را افزایش می دهد. هزینه هایی چون جذب خبرنگار و عکاس و کارمند تمام وقت برای بروزرسانی وبسایت.
پردرآمدترین وب سایت های خبری از دید نگارنده عبارتند از:
www.tabnak.ir
www.asriran.com
www.fardanews.com
www.parsine.com
www.peymane.ir

2. فروشگاههای آنلاین:
این دسته از سایتها اخیراً به صورت قارچ گونه ای رشد کرده اند و ظاهراً درآمد خوبی هم دارند. الیته طیف گسترده ای از خدمات و محصولات را نیز شامل می شوند. بعضی از آنها به فروش فیلم و سربال های روز ایرانی و خارجی روی آورده اند که از قضا طرفداران زیادی دارد. بعضی دیگر اصطلاحاً محصولات تله شاپینگ را به فروش می رسانند، عده ای دیگر نیر پا به عرصه فروش لوازم آرایشی و آشپزخانه گذاشته و نسوان گرامی را سر ذوق آورده اند. محصولاتی که اکثراً فاقد کیفیت و برند معتبر بوده و صرفا به دلیل تبلیغات وسیع در ماهواره و قیمت کم، بازار خوبی را برای خود دست و پا کرده اند. البته ناگفته نماند که در این بین سایتهایی پیدا می شوند که روشی متفاوت در پیش گرفته و کیفیت و اعتبار به مراتب بالاتری را عرضه می کنند.
پردرآمدترین فروشگاههای آنلاین از دید نگارنده عبارتند از:
www.digikala.com
www.efeh.com
www.rayaneh.com
www.mylavan.com
www.parsim.com
www.cdcoloop.com
www.orado.com
www.tehrankala.com