مزایای داشتن یک وب سایت

هر شخص ، سازمان و شرکتی برای حضور موثر و موفق در فضای مجازی نیاز به یک وب سایت دارد. از جمله کارایی های یک وب سایت می توان به امکان ارتباط با دیگر افراد و سازمان ها ، ارتباطات بین المللی ، بازاریابی و تبلیغات ، صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی ، خدمت رسانی و بازاریابی 24 ساعته و .... برشمرد.

در نظر اطلاع رسانی یک وب سایت مزیت های فراوانی نسبت به دیگر روش های اطلاع رسانی خواهد داشت. اینکه در یک وب سایت شما میتوانید یک تغییر را باراها و باراها با هزینه های بسیار کمتر از اطلاع رسانی با روشهای فیزیکی انجام دهید. شما می توانید هر زمان به اطلاع رسانی بپردازید. همچنین مخاطبین شما دیگر محدود به عده کمی که شما با آنها در ارتباط هستید نیستند بلکه قشر عظیمی از افرادی که با اینترنت کار می کنند شامل میلیون ها نفر مخاطب شما خواهند بود که با روش های خاص میتوان آنها را جذب کرد.جذب مخاطبین زیاد نیز بر تعداد مشتریان و در نتیجه فروش شما تاثیر مثبت فراوانی خواهد گذاشت.

با داشتن یک وبسایت دیگر فعالیتهای اقتصادی شما محدود به مرز جغرافیایی مشخصی نخواهد بود بلکه شما می توانید با تمام جهان ارتباط داشته باشید و به گسترش کسب و کار خود بپردازید.کسانی که خواهان این هستند که امروزه از رقیبان خود عقب نمانند حضورشان را در فضای اینترنت تقویت کرده و با بالا بردن ویژگی های  وبسایتشان کیفیت حضور خود را در فضای مجازی افزایش می دهند. هزینه های کم تبلیغات و بازاریابی در وبسایت های اینترنتی با هیچ رسانه دیگری قابل قیاس نیست و به همین دلیل است که هر روزه بیشتر از قبل اقبال به اینترنت بیشتر می شود.

اما با تمام نوشته های بالا امروزه سایت چیزی فراتر از کسب درآمد های اقتصادی است.چه بسیار مجموعه ها و سازمان های کوچکی با حضور موثر خود در فضای اینترنت خود را به عنوان سازمانی بین المللی مطرح کرده اند . امروزه سایت یک اعتبار میباشد. اعتبار یک مجموعه ، شخص و یا سازمان به نحوه حضور او در فضای مجازی ارتباط مستقیم دارد.